Archiwum wiadomości

Warsztaty plastyczne w Nautilusie
Warsztaty plastyczne w Nautilusie

Zapraszamy na warsztaty z Marianną Oklejak! Tematem naszego spotkania będzie Misiek Zdzisiek, znany z serii o Basi, pisanej przez Zofię Stanecką.

Oczywiście Misiek Zdzisiek pojawi się w naszej bibliotece! Opowie o swoim świecie i zada rysunkowe zagadki. Cierpliwie odpowie na pytania uczestników, a na koniec zachęci do wspólnej plastycznej aktywności .

Wypożyczalnia Nr 58 – wyniki konkursu
Wypożyczalnia Nr 58 – wyniki konkursu

Mamy przyjemność ogłosić zwycięzców w naszym konkursie plastycznym „Wszystkie moje mamy”.

I miejsce – Zuzia lat 8
II miejsce – Berenika lat 13
III miejsce – Marianna lat 13
Wyróżnienie – Mikołaj lat 9

Teatr lalki i warsztaty
Teatr lalki i warsztaty

Na teatr lalki – obejrzymy Calineczkę – i warsztaty rodzinne w Zielonej zapraszamy dzieci (4+) z opiekunami w sobotę 20 kwietnia o godz. 12.

Kwiatowe łapacze snów w BD IV
Kwiatowe łapacze snów w BD IV

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5 serdecznie zaprasza czytelników w wieku 10+ na warsztaty tworzenia kwiatowych łapaczy snów. Zajęcia odbędą się w sobotę, 27 kwietnia o godzinie 11:00, zapewniamy wszystkie materiały. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy od 19 kwietnia w bibliotece i pod numerem tel. 22 88 – 44 – 770.

Zapisy na nowy cykl zajęć maj-czerwiec 2024
Zapisy na nowy cykl zajęć maj-czerwiec 2024

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież do MultiCentrum na popołudniowe zajęcia w maju i czerwcu.

W programie:

budowanie z klocków K’Nex
Plastyka dla smyka
Mali Naukowcy
Klub Photona
Misiowe piątki

Warsztaty linorytnicze w Zielonej
Warsztaty linorytnicze w Zielonej

Pracownia grafika to nowy cykl w Zielonej dla dzieci, które lubią działanie twórcze. Na pierwszym spotkaniu spróbujemy swoich sił w linorycie. Na zajęcia obowiązują zapisy w Bibliotece Zielonej lub tel. 22 675 05 12.

Warsztaty teatralne w Zielonej
Warsztaty teatralne w Zielonej

Pani Kopytko i przyjaciele – warsztaty teatralne dzieci (5+) odbędą się 24 kwietnia o godz. 17.30 w Zielonej. Na zajęcia obowiązują zapisy w Bibliotece Zielonej lub tel. 22 675 05 12.

Lampiony z makramy
Lampiony z makramy

23 kwietnia o godz. 17.30 zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze. Tym razem będziemy robić lampiony z makramy, które będą pięknym elementem dekoracyjnym na balkon, taras, stół… Na zajęcia obowiązują zapisy w Bibliotece Zielonej lub tel. 22 675 05 12.

Nauka rysowania w Zielonej
Nauka rysowania w Zielonej

22 kwietnia o godz. 17.30 odbędą się w Zielonej warsztaty z nauki rysowania Od kreski do kreski. Zapraszamy dzieci w wieku 10 +. Na zajęcia obowiązują zapisy w Bibliotece Zielonej lub tel. 22 675 05 12.

Zapraszamy do Nautilusa! Robimy domki dla owadów!
Zapraszamy do Nautilusa! Robimy domki dla owadów!

Warsztat składa się z części wprowadzającej, w której dzieci dowiedzą się jak ważną rolę pełnią owady. Następnie po zapoznaniu się ze wszystkimi komponentami przystąpią do tworzenia domków dla owadów. Kolejnym etapem będzie przygotowanie bomb kwietnych. Do pojemników dzieci będą dodawały odpowiednią ilość ziemi, gliny oraz nasion kwiatów polnych, po wymieszaniu wszystkich składników uformują małe kule, które zapakują w recyklingowe pudełka.

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Wypożyczalni Nr 58
Międzynarodowy Dzień Ziemi w Wypożyczalni Nr 58

🌿Wypożyczalnia Nr 58🌿 zaprasza! 22.04 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi 🌍 i z tej okazji zapraszamy młodsze dzieci do wysłuchania książeczki Anity Głowińskiej „Co z tymi śmieciami?” oraz do wspólnych zabaw zwiększających świadomość ekologiczną – start o godzinie 17.30. Zapis nie jest wymagany. Widzimy się w naszej bibliotece przy ul. Wałuszewskiej 24.

Warsztaty zielarsko – botaniczne w BD IV
Warsztaty zielarsko – botaniczne w BD IV

Zapraszamy do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr IV przy ul. Antalla 5 na warsztaty z Magdaleną Oprządek. Podczas spotkania uczestnicy będą tworzyć własny zielnik. Dowiedzą się również, jak właściwie zasuszyć rośliny, by nie straciły koloru i estetycznie się prezentowały.

W świecie Tolkiena – Sesja RPG
W świecie Tolkiena – Sesja RPG

Jesteś fanem książek Tolkiena? Weź udział w sesji RPG i przenieś się do Śródziemia! Zanurz się w świecie Władcy Pierścieni i sam kształtuj bieg wydarzeń! Kto wie, może na swojej drodze spotkasz nawet samego Gandalfa Szarego lub inne postaci znane z kart powieści?

Podróże po kontynentach — Europa
Podróże po kontynentach — Europa

W dniu 23.04.2024 r. w bibliotece Nautilus odbędą się zajęcia edukacyjne z cyklu „Podróże po kontynentach”.

Tym razem omówimy obszar Europy. Uczestnicy zajęć dowiedzą się wielu ciekawostek na temat życia codziennego, obyczajów, religii, kulinariów i klimatu Starego Kontynentu. Odbędziemy wirtualną podróż od Arktyki i Islandii z jej wulkanami aż po Morze Śródziemne i Wyspy Grecji, gdzie niemal zawsze jest ciepło.

Spotkanie z Filipem Łobodzińskim
Spotkanie z Filipem Łobodzińskim

Zapraszamy na spotkanie z Filipem Łobodzińskim – dziennikarzem, aktorem, muzykiem i świetnym tłumaczem.

Za przekład prozy Boba Dylana został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2019. Spotkanie z Filipem Łobodzińskim odbędzie się kwietnia o godzinie 18.00 w Czytelni Naukowej przy ul. van Gogha 1.

Senior Online. Warsztaty poruszania się w Internecie
Senior Online. Warsztaty poruszania się w Internecie

Nasze zajęcia „Senior Online” cieszyły się ogromnym powodzeniem! Wychodząc naprzeciw wszystkim osobom, które chciałyby wziąć w takich warsztatach udział zorganizowaliśmy jeszcze dwa spotkania! Poprowadzi je Katarzyna Górkiewicz, która postara się odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości uczestników.

Konkurs na recenzje w Wypożyczalni Nr 42
Konkurs na recenzję w Wypożyczalni Nr 42

Z okazji Tygodnia Bibliotek Wypożyczalnia nr 42 zaprasza do udziału w konkursie na recenzję „Przeczytane – Polecane”. Do udziału zapraszamy każdego mieszkańca naszej pięknej Białołęki, który ma skończone 15 lat i jest naszym czytelnikiem.

Zmieniamy się dla Was!
Zmieniamy się dla Was!

Pierwsze w naszej bibliotece urządzenie samoobsługowe zostało zainstalowane w Wypożyczalni nr 124 Zielona przy ul. Berensona 38. Jako pierwsi z automatu skorzystali p. Anna Majchrzak i p. Jan Mackiewicz – zastępcy Burmistrza dzielnicy Białołęka.

Konkurs architektoniczny. Zagłosuj na Bibliotekę na Choszczówce!
Konkurs architektoniczny. Zagłosuj na Bibliotekę na Choszczówce!

Nowa Biblioteka na Choszczówce została nominowana do Nagrody Architektonicznej Prezydenta Miasto Stołeczne Warszawa w kategorii Architektura Użyteczności Publicznej.

Zapraszamy wszystkich Czytelników i Czytelniczki do głosowania na naszą bibliotekę w plebiscycie mieszkańców! Głosować można do 21 marca!

Czytaj z Zieloną
Czytaj z Zieloną

W lutym w Zielonej ruszyła kolejna edycja zabawy Czytaj z Zieloną. Przed nami sześć miesięcy czytania, twórczego działania i zbierania pieczątek! Na koniec. jak co roku – podsumowanie i wielki finał połączony z wystawą prac naszych najmłodszych czytelników.

PlayPause
previous arrow
next arrow

Kategoria

Wypożyczalnia Nr 88 Wypożyczalnia Nr 58 Wypożyczalnia Nr 46 Wypożyczalnia Nr 42 Wydarzenia Solidarni z Ukrainą relacja Programy partnerskie Multicentrum Informacje

Zaloguj się

Ostatnie artykuły