Zapraszamy 8 kwietnia (poniedziałek) do Nautilusa na spektakl pod tytułem „Złota Kaczka”. Przedstawienie przeznaczone jest dla dzieci od 5 roku życia. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu: (22) 614 60 80.

A to szczegółowy opis przedstawienia:

Scenariusz bajki oparty jest na znanej legendzie Or-Ota pod tym samym tytułem. Akcja dzieje się w XVI -to wiecznej Warszawie, na Starym Mieście. Mały Janek dowiaduje się od biednego dziadka, że w lochach Zamku Ostrogskich ukryte są wielkie skarby. Należą one do złej Królowej, a pilnuje ich Bazyliszek wraz ze straszkami. Postanawia iść do lochów i zdobyć skarby. Dostaje od dziadka zaczarowane lusterko i uczy się zaklęcia, które pomoże mu uniknąć niebezpieczeństwa.

Pokonuje Bazyliszka i po wielu przygodach, dociera do Królowej, która daje mu kiesę z dukatami, nie może on jednak podzielić się nimi i wszystkie musi wydać tylko na siebie. Jeśli wyda te dukaty zgodnie z wolą Królowej, otrzyma wszystkie jej skarby. Gdy pozostał mu już tylko jeden dukat do wydania, spotyka biednego dziadka. Lituje się nad nim i daje ostatniego dukata. Za to, Królowa odbiera mu wszystko to, co do tej pory miał i nie otrzymuje już jej skarbów. Ale Janek nie przejmuje się tym bo dla niego ważniejsze jest to, że mógł pomóc dziadkowi, który był głodny.

Bohater bajki pokazuje dzieciom, że nie bogactwo liczy się w życiu. Trzeba być wrażliwym na krzywdę innych i należy im pomagać.

 

Zapraszamy serdecznie!

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się