Zima w Nautilusie była wesoła mimo braku śniegu. Codziennie inne atrakcje, nowe grupy i nowa energia.

14 lutego były walentynkowe szaleństwa z wróżbami i rozmowami o miłości i przyjaźni. Pamiętacie swoje pierwsze zauroczenia? Grupa z zerówki z wypiekami na twarzy opowiadała o swoich emocjach i sympatiach.

W środy i piątki odwiedzały u nas grupy z białołęckich szkół.

Zajęcia integracyjne 15 i 17 lutego miały stworzyć przestrzeń do rozmów na temat emocji, które często dzieciom towarzyszą w szkole. Stworzyliśmy bazę pozytywnych i negatywnych uczuć, jakie na co dzień dzieci odczuwają. Uczestnicy zdradzili nam parę sekretów, jak radzą sobie z trudnymi emocjami. Doszliśmy do wniosku, że z większością emocji nie jesteśmy sami, koleżanki i koledzy też mają podobnie. Wiemy już, że  łatwiej pokonać je z pomocą bliskiej osoby. Później śmieszne gry i zabawy dały nam masę radości a zabawy zręcznościowe i łamigłówki literowe pokazały jak zdolne i zręczne są nasze szkolniaki.

Zajęcia zorganizowane przez Muzeum Etnograficzne dotyczyły karnawału i sposobów obchodzenia tego czasu w różnych kulturach i państwach. W trakcie zajęć omówiono karnawał odbywający się w Rio de Janeirio, na Kubie, w Nowym Jorku i Wenecji. Pokazano podobieństwa i różnice w zabawach karnawałowych. Każdorazowo przy omawianiu miasta, w którym odbywał się karnawał, występował akcent muzyczny i taneczny, charakterystyczny dla omawianej kultury. Omawiano także karnawał obchodzony w Polsce z jego ludowym kontekstem.

W dniu 21.02.2023 r. odbyły się zajęcia dla dzieci z cyklu „Podróże z Historią” Tym razem omówiono szeroko rozumiany temat Indian zamieszkujących kontynent Amerykański przed epoką odkryć geograficznych. Dzieci obejrzały film na temat podróży morskich i związanych z nimi niebezpieczeństw. Przedstawiono historię odkryć geograficznych Krzysztofa Kolumba, który otworzył Europejczykom drogę do Nowego Świata i niezwykłą podróż Ferdynanda Magellana, którego załoga po raz pierwszy w dziejach ludzkości opłynęła ziemie, udowodniwszy jej kulistość.  Podczas prelekcji dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek. Nie brakowało zaskoczeń i żartów. W trakcie zajęć dzieci kolorowały ilustracje związane bezpośrednio z tematem prelekcji.  

Dwa wieczory pełne relaksu przy familijnych filmach i niekończącym się popcornie.

Dwa seanse filmowe:

– Czworo dzieci i coś

– Clifford. Wielki czerwony pies

Ferie zakończyliśmy sobotnimi planszówkami w Nautilusie.

Dziękujemy za wspólną „zimę w mieście” i do zobaczenia!

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się