Bajkę, która pokazuje dzieciom zwyczaje i obrzędy związane z Wielkanocą przedstawi Teatr Lalek Czarodziej.

Paweł z babcią przygotowują pisanki i palmy na zbliżającą się Wielkanoc. Sprytny lis zakrada się i zabiera największą pisankę, bez której nie będzie Świąt. Paweł postanawia odnaleźć lisa i zabrać mu pisankę. Wyrusza na poszukiwania. Wraz z nim idzie kurczaczek, po drodze spotykają pasące się baranki. Jeden z nich również dołącza do wyprawy.

W lesie spotykają drwala, któremu naprawiają chatkę a on w zamian za to pomaga im odnaleźć kryjówkę lisa. Zabierają lisowi pisankę i wracają do babci. Babcia, Paweł kurczaczek i baranek wspólnie siadają do stołu, na którym znajdują się pisanki, palmy i świętują Wielkanoc, jedząc pyszne potrawy. Nie zapominając o mokrym Dyngusie.

Zapraszamy:

-26 marca (wtorek)