Miasto na kołach, pod wiszącą skałą, atomowe widmo. Ulice na pustyni, budynki z dziurami, wąskie domy, skały ze stali. Króliki w centrum miasta, gangi pawianów w kenijskich miastach, święte krowy… W czasie spotkania z Michałem Strzałkowskim poznaliśmy mnóstwo ciekawostek o miasteczkach, miastach i metropoliach. Świat jest zadziwiający i fascynujący w swej różnorodności! Ciekawe miejsca, oryginalne zwyczaje, egzotyka…


Spotkanie związane z książką „Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata”, które odbyło się 27 października w Zielonej, zainteresowało i dzieci i dorosłych. Z sali padały pytania, a nasz gość na wszystkie odpowiadał, przeplatając swoje opowieści czytaniem książki. W wielu miejscach, o których była mowa — był i osobiście doświadczył ich niezwykłości, do wielu dopiero się wybiera. O wszystkich opowiadał ciekawie i wyczerpująco, słuchaliśmy z zapartym tchem!

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Różni nas tak wiele — będziesz moim przyjacielem!” finansowanego z Funduszu Edukacji Kulturalnej i jest pierwszym ze spotkań z tego cyklu, kolejne niebawem (będziemy o nich informować na bieżąco).

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się