Tydzień Bibliotek w BD IV był pełen spotkań i warsztatów. W dniach 8 – 15 maja uczestniczyliśmy wspólnie ze wszystkimi białołęckimi bibliotekami w akcji „książka za książkę”. Czytelnicy mogli przynosić własne książki i wymienić je na inne, przygotowane przez bibliotekę lub pozostawiane przez innych czytelników.

W poniedziałek przez cały dzień rozdawaliśmy dzieciom kolorowe naklejki oraz balonikowe zwierzaki i kwiaty. Tego dnia piękną niespodziankę sprawiła nam grupa Biedronek z Przedszkola nr 64, która przyniosła dla nas dyplom z okazji Święta Bibliotekarzy.

We wtorek BD IV odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 118 na uroczystą lekcję biblioteczną. Zerówkowicze za udział w zajęciach otrzymali  medale czytelnicze.

Środowe popołudnie upłynęło nam w czarodziejskiej atmosferze Harrego Pottera. Młodzi adepci magii zmagali się z quizami, wyścigami ze smoczym jajem i tworzeniem własnych różdżek.

W czwartek przyfrunęła do nas grupa Motylków z Przedszkola nr 64 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka na tematyczne zajęcia o żółwiach. Zarówno motylki, jak i żółwiki okazały się bardzo szybkimi zwierzakami.

Piątek to odwiedziny wydawnictwa BIS. Dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 430 dowiedziały się jak powstaje książka i kto współpracuje przy jej wydaniu.

Ostatnim dniem zabaw w Tygodniu Bibliotek była sobota. W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr IV upłynęła nam ona na tworzeniu wyszukiwanek z autorką i ilustratorką Agatą Matraś. Wyszukiwanki to książeczki, w których na każdej stronie należy odszukać wyznaczone przedmioty lub postacie. Zabawa była doskonała.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zaproszonym gościom za wspólne świętowanie.

Nasz fotorelacja ze spotkań i warsztatów.