Zapraszamy na Warszawski Tydzień Praw Człowieka! To 2. edycja wydarzenia, które organizowane jest z okazji rocznicy podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Ten jeden z najważniejszych dokumentów na świecie ma już 75 lat. Zgodnie z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka, wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi w swoich prawach. Warszawski Tydzień Praw Człowieka to dobra okazja, żeby zastanowić się, jak te prawa są rozumiane i respektowane w dzisiejszym świecie.

W tym roku WTPC odbywa się od 3 do 10 grudnia.
 
Zapraszamy na stronę wydarzenia, gdzie znajdują się najbardziej aktualne i szczegółowe informacje o Warszawskim Tygodniu Praw Człowieka: https://www.facebook.com/events/700314638706401
 
Nasza Biblioteka włącza się w działania! W poniższych placówkach znajdziecie specjalnie przygotowane półki z książkami o prawach człowieka:
 
Czytelnia Naukowa Nr XX (Ul. Van Gogha 1)
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 4 (ul. Antalla 5)
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 58 (ul. Wałuszewska 24)
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 42 (ul. Antalla 5)
 
6 grudnia 2023 r. w Nautilusie (ul. Pancera 18) odbędą się zajęcia edukacyjne dla dzieci „Mam prawo! Porozmawiajmy o prawach człowieka”. Podczas zajęć porozmawiamy o tym, czym są prawa człowieka, przeczytamy fragmenty książek Grzegorza Kasdepke „Mam prawo!” oraz Joanny Olech „ Mam prawo i nie zawaham się go użyć!”, a na koniec stworzymy wspólny plakat.
 
Zapraszamy!
Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się