Październik w Zielonej stoi pod znakiem komiksów Papcia Chmiela. Przez miesiąc gościmy w bibliotece Wan No Lot (jego autorami są Magdalena Posiadała, Marek Posiadała-Wolicki, Katarzyna Jezierska-Tratkiewicz i Marek Jezierski-Tratkiewicz) —  warto nie tylko go zobaczyć na własne oczy, ale i do niego wsiąść, by zrobić sobie zdjęcie 🙂 Ów pojazd pływający brał udział w VII Spływie na Byle Czym Rzeką Pilicą: zdobył III miejsce oraz otrzymał nagrodę w kategorii najśmieszniejszy pojazd. W październiku pływa w Zielonej, w której przy okazji tego wydarzenia udostępniliśmy przestrzeń na wystawę prac malarskich uczniów SP nr 361 im. Papcia Chmiela nawiązujących do komiksów (11 października o godz. 18 zapraszamy na wernisaż z oprowadzaniem), można obejrzeć też wystawę ścienną oraz wziąć udział w konkursie, który zostanie ogłoszony w czasie wernisażu (konkursowe nagrody ufundowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka oraz studio Fine Art Prints  —  dziękujemy bardzo!).