Dzisiaj w Nautilusie wspaniały gość — doktor nauk przyrodniczych Pan Tomasz Samojlik. Twórca postaci żubra Pompika i ryjówki Dobrzyka. Pracuje w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Zajmuje się historią przyrodniczą, zwłaszcza wpływem człowieka na Puszczę Białowieską. Laureat wielu nagród za działalność popularyzatorską. Na spotkanie
z gościem przybyła grupa Motylki z przedszkola Wesoły Pędzelek oraz goście indywidualni.

W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się skąd pomysł stworzenia postaci żubra Pompika. 17 lat temu Pan Tomasz chciał opowiadać swoim dzieciom o ciekawostkach związanych z pracą badawczą nad naczelnym gatunkiem objętym badaniami, czyli żubrami.

Chcąc zainteresować i zaprosić dzieci do świata swojej niesamowitej wiedzy na temat przyrody stworzył ciekawskiego Pompika i jego rodzinę. Teraz i my możemy wszyscy poznawać jego przygody i czerpać z wiedzy Pana Tomasza. A dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat żubrów, borsuków i ich wieloletnich nor, czemu kupa zwierząt to skarbnica wiedzy, ale też o tworzeniu ilustracji do książek.

Nic dziwnego, że książki Pana Tomasza są tłumaczone na wiele języków, bo serca dzisiejszej widowni skradł bez przeszkód.

Nasz gość stworzył swobodną, ciepłą atmosferę przepełniona szacunkiem do przyrody i niesamowitą wiedzą a przy tym okraszoną poczuciem humoru. Na koniec dzieci miały szansę na zadawanie pytań i  otrzymanie autografu. Dziękujemy!

Zapraszamy do śledzenia kolejnych wydarzeń!

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się