W ramach Tygodnia Bibliotek w Nautilusie od poniedziałku fantastyczne wydarzenia. Do bajkowego świata  zabrał nas Teatr Igraszka spektaklem pt.: „Złote jajko” na widowi grupa sześciolatków z Przedszkola Kajtusie oraz goście indywidualni.

Teatr Igraszka wykorzystuje autorskie piosenki śpiewane na żywo, wspaniała muzyka i świetna gra aktorska od razu zachwyciła naszych młodych widzów. Spektakl opowiadał perypetie Lisicy, która ma plan na szybkie wzbogacenie się. Swój plan przedstawia koledze w złodziejskim fachu – Wilkowi. Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka. Niestety, zamiast kury wykluwa się kogucik – trzeba go wychować… Co z tego wyniknie? W „Złotym jajku” dzieci poznały (nie) groźnego Wilka, który niespodziewanie staje się tatą, uroczego Kurczaka. Kurczak ma osobliwych rodziców i wspaniale dla nas śpiewał. Dzieci z widowni przekonały Wilka, że może być prawdziwym tatą, więc zrobiło się rodzinnie i bardzo zabawnie. Przyjemna muzyka porwała widownię, lubimy takie spotkania.

Spektakl to opowieść, z której dzieci dowiedziały się, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego. A radości i salwom śmiechu nie było końca! I skończyło się za szybko J

To był bardzo udany czas!

Zapraszamy na następne wydarzenia!