W Nautilusie mieliśmy ogromną przyjemność gościć autorkę przygód Basi Panią Zofię Stanecką. Niezwykle popularna wśród dzieci i doceniana przez rodziców za mądre, edukacyjne i zabawne książki dla dzieci.

Dwie spośród jej książek zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie: Świat według dziadka i Domino i Muki. W 2015 roku książka Basia i wyprawa do lasu zdobyła Nagrodę jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie „Najlepsza książka na lato”. W 2018 roku do kin w całej Polsce trafiło pięć odcinków serialu rysunkowego Basia.  Któż nie zna książek z cyklu „Basia …” Rezolutna pięciolatka podbiła serca najmłodszych czytelników i ich rodziców. Basi po prostu  nie da się nie lubić. Dowodem była stuprocentowa frekwencja na Sali w naszej bibliotece.

Od pierwszej chwili Pani Zofia zaskarbiła sobie całą widownię poczuciem humoru, otwartością i świetnym kontaktem z dziećmi. Poznaliśmy kulisy pracy pisarki i inspirację do powstania tytułowej Basi. Mogliśmy uczestniczyć w warsztatach tworzenia ilustracji. Dzieci z przyjemnością wzięły udział w tworzeniu swojej własnej bajkowej postaci, a następnie dzieliły się  pomysłami. Może to będą inspiracje do następnych przygód Basi?

Czas nam minął niepostrzeżenie, ale my  już czekamy na kolejne książki Pani Zofii Staneckiej.