20 października 2023 r. z wielką przyjemnością gościliśmy w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr IV Pana Roberta Zawadę, pilota Wojska Polskiego, autora książek dla dzieci pt.: Czy każdy może zostać pilotem?Jak Gapa został pilotem.W pierwszej części spotkania grupa Artystów z Przedszkola nr 430 z wielkim zainteresowaniem wysłuchała fragmentów książki i dowiedziała się, że każdy – nawet roztargniona dziewczynka czy powolny chłopiec może zostać pilotem, jeśli tylko ma takie marzenie i konsekwentnie dąży do celu.

W dalszej części spotkania Pan Robert opowiedział dzieciom o tajnikach pracy pilota, a także zdradził wiele ciekawostek dotyczących lotnictwa. Czym jest wolant? A co to jest żyroskop? Co w żargonie lotniczym oznacza gapa? Co odróżnia szybowiec od samolotu? Czy zawsze kombinezon pilota jest zielony?

Pan Robert okazał się chodzącym  kompendium wiedzy lotniczej. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniu, a kilkoro z nich nawet zadeklarowało, że w przyszłości chce zostać pilotami.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się