W dniu 26 września 2023 roku w Czytelni Naukowej miało miejsce wyjątkowe spotkanie w ramach Warszawskich Dni Seniora. Mieliśmy przyjemność gościć piosenkarkę Halinę Kunicką, prawdziwą legendę polskiej sceny muzycznej. Czytelnia wypełniła się po brzegi fankami i fanami pani Kunickiej, którzy przed spotkaniem mieli jeszcze możliwość zobaczyć dokument o naszym gościu. Wy też możecie go obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=ZgsxuYmMxxU&t=

Cały wieczór był niezwykle wzruszający. Pani Kamila Drecka, współautorka książki „Świat nie jest taki zły”, poprowadziła wspaniale rozmowę – posłuchaliśmy o dzieciństwie piosenkarki, o jej latach młodości i początkach kariery, o tym, jak podchodziła do sławy wtedy i jak to wygląda dzisiaj. Piosenkarka opowiedziała zgromadzonym o swojej muzycznej karierze, jej największych sukcesach i trudnościach. Podzieliła się również historiami i anegdotami związanych z jej najpopularniejszymi piosenkami, ale nie tylko, bo padły pytania również o piękne kreacje pani Kunickiej. Nie zabrakło bardziej osobistych akcentów – niektórymi historiami Pani Kunicka podzieliła się z publicznością po raz pierwszy.

Na koniec były uśmiechy, rozmowy i wspólne zdjęcia. Z pewnością zapamiętamy ten wieczór na długo! Dziękujemy naszej wspaniałej publiczności! Zapraszamy do białołęckich bibliotek po książkę. Na zachętę poniżej publikujemy opis ze strony wydawnictwa:

„Świat nie jest taki zły” to rozmowa pełna poruszającej szczerości, z ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Zaśpiewała setki niezapomnianych piosenek. Występowała na scenach, na których lśniły Edith Piaf i Marlena Dietrich. Przyjaźniła się z wielkimi twórcami polskiej piosenki. Została uwieczniona w wierszu Zbigniewa Herberta. Spotkała nadzwyczajną miłość.

Halina Kunicka

Niezwykle elegancka i piękna dama polskiej piosenki. A zarazem zwyczajna kobieta, borykająca się z troskami i niełatwymi wyborami, grająca role czasem trudne do pogodzenia: artystki, żony, matki. Świat nie jest taki zły dla wielu będzie powrotem do frapujących lat młodości, którym towarzyszyły piosenki śpiewane przez Halinę Kunicką.

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się