W Nautilusie dzisiaj już wakacyjnie… Nasz gość Robert Gondek zabiera nas do Afryki.  Z zamiłowania podróżnik, fotograf i pasjonat Afryki. Prywatnie tata Mateusza. Prowadzi projekt  „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

Widać, że Pan Robert jest zafascynowany Afryką, jej kulturą, ludźmi, przyrodą i górami. Na widowni 4. i 5. klasa SP344 -dała się porwać ciekawym opowieściom. Poznaliśmy wielką afrykańską piątkę, czyli słonie, lwy, lamparty, nosorożce czarne, bawoły afrykańskie. Niesamowite przygody z małpami czy lwami. Zwyczaje zwierząt i ciekawostki. Wiecie, że w Afryce jest pora deszczowa i pora sucha, kiedy przez kilka miesięcy nie pada deszcz. To trudny czas dla zwierząt. Wiemy teraz czemu słoń ma takie długie rzęsy, ile ważą ciosy słonia. Czemu najgroźniejsze w Afryce są komary? Jak smakują larwy mopane? My już wiemy. Poznaliśmy pomysłowość afrykańskich dzieci i  wiele ciekawostek o życiu w Afryce.

Hakuna matata!

Na koniec dzieci uczyły się kilku zwrotów w języku suahili i miały możliwość zakupienia pamiątek. To była ciekawa przygoda! 

Kwaheri!

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się