Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Bareją, filmoznawczynią, psychoterapeutką i córką Stanisława Barei. W biograficznej książce „Żaby w śmietanie, czyli Stanisław Bareja i bliscy” sięga po niepublikowane fragmenty rodzinnych pamiętników i prywatne listy i ukazuje życie Barejów widziane niejako „od kuchni” (notabene – miejscu, w którym najczęściej można było zastać jej ojca). Z czułością przedstawia sylwetkę reżysera w licznych anegdotach, oferując Czytelnikowi ciepły, rodzinny portret.
 
Stanisław Bareja to nasze dobro narodowe. Wiele dialogów z jego filmów na stałe weszło do naszego języka, w dzisiejszej rzeczywistości tropimy „bareizmy” lub wzdychamy: „jak u Barei!”. Jego talent zrealizował się najpełniej w komediach: Miś, Brunet wieczorową porą, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz czy serialu Alternatywy 4, które w pełni zasługują na miano kultowych.
 
Spotkanie odbędzie się 1 grudnia (czwartek) 2022 r. o godzinie 19:00 w Czytelni Naukowej Nr XX (ul. Van Gogha 1). Spotkanie poprowadzi dr Paweł Jaskulski.
Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: osobiście w Czytelni, telefonicznie 22 614 64 35 lub mailowo czytn20@bibliotekabialoleka.pl
 
Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się