Zapraszamy serdecznie na dwa spotkania z Darkiem Aksamitem fizykiem medycznym i popularyzatorem nauki, autorem książki „Jak naukowcy mierzą świat”!

Dziś wiemy już naprawdę dużo o świecie. Wiemy, że odległość Ziemi do Księżyca to 384 tysięcy kilometrów, rozmiar typowej ludzkiej komórki to kilka mikrometrów, a średnica DNA w jądrze komórkowym – dwa nanometry. Ziemia ma 4,5 miliarda lat, a cały wszechświat 13,8 miliardów lat. Ale skąd to wiemy i jak to zostało zmierzone?
Właśnie o tym opowie ta książka. Zabierze czytelników do fascynującego świata nauki, pomiarów i eksperymentów. To wspaniałe kompendium wiedzy dla naukowców – zarówno tych mniejszych, jak i większych. Pokazuje, jak i czym mierzyć wszechświat, wprowadza w pracę naukowców, wyjaśnia ją i przybliża.

🔹19 kwietnia o godzinie 10.00 w Nautilusie (ul. Pancera 10). Zapraszamy dzieci 10+. Szczegóły i zapisy w bibliotece i pod numerem telefonu 22 614-60-80

🔹19 kwietnia o godzinie 11.30 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr IV (ul. Antalla 5) Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły i zapisy w bibliotece BD IV i pod numerem tel. 22 88 44 770.