W Nautilusie odbyło się spotkanie z autorką książki „Ryś miasta” Panią Katarzyną Wasilkowską. Na spotkanie przybyły dzieci z Przedszkola Tarchominek, grupa Jeżyki.

Bohater książki, Ryś ma siedem lat i czuwa nad miastem. Ryś jest prawdziwym superbohaterem, choć nie nosi trykotu i peleryny. Na akcje wkłada kapelusz, marynarkę, adidaski i z laską w dłoni wyrusza wykonywać zadania specjalne. Doskonale potrafi się ukrywać i nie zawsze postępuje zgodnie z prawem, ale postępuje sprawiedliwie. Przeszkolił go dziadek, który pewnego dnia zniknął i od tamtej pory Ryś musi radzić sobie sam.

Autorka przedstawiła dzieciom zajmującą i refleksyjną opowieść o przyjaźni, odwadze i poczuciu sprawiedliwości. Dzieci wysłuchały czytanki z wielką uwagą. Pisarka opowiedziała również o pozostałych książkach, które napisała dla najmłodszych czytelników.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w dyskusji o superbohaterach i opowiadały o swoich spostrzeżeniach. Tak naprawdę każdy z nas ma nadzwyczajne moce, którymi może być szeroki uśmiech czy miłe słowo.

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się