W dzisiejszym świecie biblioteka to nie tylko papierowe książki, to również działalność i usługi online. W białołęckich bibliotekach Czytelnicy mogą korzystać z katalogu online, można na stronie internetowej zamawiać książki i je rezerwować. Oferujemy również dostęp do e-booków, e-audiobooków i e-prasy.

Wiemy z doświadczenia, że dostęp do tej oferty może być utrudniony dla osób, które nie korzystają z komputera na co dzień. Dlatego zapraszamy wszystkich Seniorów, którzy chcieliby nauczyć się wypożyczać e-prasę, e-booki i e-audiobooki na zajęcia “Seniorzy w cyfrowej bibliotece”. Nauczymy się korzystać ze strony internetowej Biblioteki, zapoznamy się z katalogiem, przejdziemy wspólnie cały proces logowania się, zamawiania książek i rezerwowania. Będziemy wypożyczać e-prasę, e-booki i e-audiobooki. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania!

Pierwsze zajęcia odbędą się 28 września o godz. 8:30 (środa) w Czytelni Naukowej Nr XX (ul. Van Gogha 1). Można przyjść z własnym laptopem lub skorzystać z naszego. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 22 614 64 35, mailowo czytn20@bibliotekabialoleka.pl lub zapraszamy osobiście do Czytelni. Liczba miejsc jest ograniczona, ale zajęcia będą powtarzane cyklicznie – chcemy, żeby każda zainteresowana osoba miała możliwość skorzystania z zajęć. Zajęcia są bezpłatne.

Zapraszamy!