W Czytelni Naukowej odbyło się wyjątkowe spotkanie w ramach Warszawskich Dni Seniora. Gościliśmy aż dwie autorki – Magdalenę Grzebałkowską i Ewę Winnicką. Każda z nich ma spory dorobek pisarski i na koncie nagradzane reportaże, ale razem postanowiły stworzyć coś innego. Tak same piszą o swoim podcastowym projekcie „Jak się starzeć bez godności”:

Co robić, gdy nie jesteś już młody, a do emerytury daleko? Jak się starzeć i jak żyć? Biegać czy oszczędzać stawy? Czy podciągać to co zwisa? Po czym poznać, że to już?

Same byśmy chciały wiedzieć. Żyłyśmy przez tyle lat spokojnie, popijałyśmy wino, machałyśmy nóżką, pisałyśmy książki i nagle, bez ostrzeżenia, stanęłyśmy u progu starości. A przecież wciąż byłyśmy w trybie młodość, halo! Najgorzej, że zostałyśmy z tym same. Gdzie są, do diabła, szkoły starzenia się? Gdzie broszury oswajające z siwieniem, marszczeniem i plamkami wątrobowymi na dłoniach? Gdzie poradniki, jak wyglądać sexy w berecie, gdzie ostrzeżenia przed postarzającym beżem? Radzimy nas nie lekceważyć – kilku milionów Polaków pochodzących z lat 70 XX wieku. Bo to całkiem duża grupa wkurzonych osób.

Ostrzegamy: Magda Grzebałkowska i Ewa Winnicka.

Spotkanie było fantastyczne i pełne śmiechu – panie opowiedziały o swoich przygodach związanych z nagrywaniem podcastu, o motywacjach do jego stworzenia, było sporo historii osobistych, które jednak dla wiernych fanów podcastu nie były chyba zaskoczeniem. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książki, wzięcia autografu i zrobienia sobie zdjęcia z autorkami.

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się