Nautilus miał zaszczyt gościć znakomitą pisarkę Panią Grażynę Bąkiewicz. Spotkanie autorskie wywołało niebywały entuzjazm u młodych czytelników, którzy tłumnie przybyli do naszej biblioteki, ze Szkoły Podstawowej nr 314 im. Przyjaciół Ziemi.

Autorka wykazując znakomitą erudycję, opowiedziała o książkach, które wyszły spod jej pióra. Młodzi czytelnicy poznali ciekawe i nieznane im fakty dotyczące opisywanych bohaterów, zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w dyskusji.

Każda z opowieści omówionych przez pisarkę niosła w sobie przesłanie i życiową mądrość.

Wiele z historii Pani Grażyny Bąkiewicz, dzieje się w Łodzi, tak tej współczesnej, jak i dawnej, gdy miasto to było centrum przemysłu na ziemiach polskich. Dzieci poznały ciekawostki o sławnych postaciach mieszkających w mieście i odkryły nieznane im wcześniej tajemnice. Osobną dyskusję wywołała książka dotycząca demokracji, jej korzeni, współczesności i przyszłego kierunku rozwoju.

Było ciekawie, fajnie i mądrze. Na koniec młodzi uczestnicy otrzymali autografy pisarki, a niektórzy (ci bardziej śmiali) mogli zrobić sobie z autorką zdjęcie!

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się