Zapraszamy do Czytelni Naukowej na wyjątkowe warsztaty dla seniorów! Skoro „Biblioteka – to miejsce na czasie” nie mogło zabraknąć podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek nowoczesnych technologii. O druku 3D słyszał każdy, ale trudniej jest mieć z nim do czynienia na co dzień. Dlatego razem z Edu3Dkacja zapraszamy seniorów do przetestowania na własnej skórze, czym ten druk 3D jest.

Widzimy się 15 maja (środa) o godzinie 9.00 w Czytelni Naukowej Nr XX (ul. Van Gogha 1). Obowiązują zapisy pod nr telefonu 22 614 64 35, liczba miejsc jest ograniczona.

O warsztatach: Nasi uczestnicy tworzą swoje własne projekty rzeczy, zabawek, przedmiotów użytku codziennego, a następnie wytwarzają je na drukarce 3D. Projekty wykonane podczas warsztatów, są drukowane dla uczestników, przez co widzą efekt swojej pracy. Dbamy o doskonalenie kompetencji obsługi programów komputerowych dzięki którym możliwe jest modelowanie przestrzennych kształtów.

Na warsztatach z projektowania i druku 3D uczestnicy poznają podstawy modelowania brył i elementów przestrzennych. Tworzą projekty w programach komputerowych, gotowe do wydrukowania w technologii FDM, a każdy projekt otrzymują wydrukowany. Poznają światowe zastosowania druku 3D w przemyśle, medycynie, czy przetwórstwie. Uczą się wymiarowania, nazywania i tworzenia konstrukcji. Tworzą modele zabawek, pomocy naukowych i figurek o zróżnicowanym stopniu trudności. Warsztaty mają charakter przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu seniorów. Mają za zadanie wspieranie prowadzenia satysfakcjonującego życia poprzez zapewnienie dostępu do nowych mediów cyfrowych, budowanie i rozwijanie dialogu pokoleniowego i międzypokoleniowego dzięki możliwościom technologicznej dostępności.