Startujemy z nowym sezonem porannego klubu książki! „Poranki z książką” to cykl skierowany do seniorek i seniorów  – spotykamy się raz w miesiącu, rozmawiamy o wybranej książce, choć wiadomo – poruszanych tematów jest dużo więcej!

Na pierwszym spotkaniu po wakacjach rozmawialiśmy o książce „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach” Marcin z Lasu -Marcin Kostrzyński. I to był strzał w 10, bo opowieści autora o zwierzętach zrobiły na nas wielkie wrażenie! Do tego spowodowały dyskusję na wiele innych tematów – pojawiły się wspomnienia z dzieciństwa, opowieści o ulubionych zwierzętach, refleksje na temat traktowania zwierząt, nie zawsze miłe i przyjemne. Znalazło się miejsce również na nasze białołęckie dziki

Na spotkanie przygotowałyśmy również przeróżne ciekawostki – panie mogły się dowiedzieć na przykład, że nowo narodzone prosięta uczą się głosów swoich matek i rozpoznają swoje imiona, a lisy polarne tolerują temperatury dochodzące do -70°C.

Dyskusja o książce była tak żywa, że zabrakło czasu na opowieści o wakacjach! Ale nic straconego, nadrobimy następnym razem!

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się