To był wspaniały projekt – różnorodny, ciekawy i twórczy. Za nami intensywne półtora miesiąca spotkań, warsztatów i zajęć. Uczyliśmy się, jak być tolerancyjnym i otwartym na inność. Sześć warsztatów tematycznych i wiele spotkań min.  z autorem, ilustratorką, florystką, autorką i opowiadaczką historii i z aktorami teatralnymi.  W każdy czwartek spotykałyśmy z dziećmi – budowniczymi miasta szczęśliwego. I powstało. Piękne, różnorodne i kolorowe. Dzieci nazwały je Magiczna Tęcza. Makieta jest imponująca – zakątek dla zwierząt, rynek z fontanną, amfiteatr, basen, las, rzeka, tajemniczy tunel i wielka góra. Jest też oczywiście Biblioteka Zielona. Na warsztatach czytaliśmy książki, zajadaliśmy babeczki, wykonywaliśmy różne zadania i rozmawialiśmy o ważnych rzeczach – o domu, o czworonożnych przyjaciołach i o mądrości drzew. Zapraszamy do obejrzenia relacji z całego projektu i podziwiania makiety miasta Magiczna Tęcza.