29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Jest to inicjatywa, która powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Partonką tego dnia jest Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Data 29 września to dzień jej urodzin.

My również chcieliśmy uczcić ten nietypowy dzień i zaprosiliśmy do Biblioteki wyjątkowych gości. Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr IV odwiedziły dzieci z Przedszkola Bajkowy Świat i Przedszkola Lula. Przedszkolaki wysłuchały książki „Tatusiu, czy dziesięć to dużo?”, którą czytał Grzegorz Kuca – Burmistrz Dzielnicy Białołęka i „Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą?”, którą czytała Izabela Ziątek – zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka.

W Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI Nautilus gościły dzieci z Przedszkola Ziarno. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści o Ćmonach i Smeśkach, którą czytali dla nich z podziałem na role Anna Majchrzak – zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka i Jan Mackiewicz – zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka.

Dziękujemy bardzo wszystkim gościom! Czytanie na głos to wspaniałe doświadczanie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oprócz tego, że rozwija wyobraźnię i poprawia kreatywność, to również redukuje stres i wzmacnia więzi z rodzicami. Ale przede wszystkim jest jedną z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu.

BDIV_4
SONY DSC
BDIV_5
BDIV_6
1664456917230 (1)
PlayPause
previous arrow
next arrow
Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się