miniatura_kierbedz
005
004
003
002
006
007
001
PlayPause
previous arrow
next arrow

Już po raz drugi Biblioteka Publiczna w dz. Białołęka otrzymała Nagrodę im. Kierbedziów przyznawaną przez Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego. Tym razem wyróżniono Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży nr 124 w kategorii „Praca z czytelnikiem”.  Podczas uroczystości w Bibliotece na Koszykowej nagrodę w imieniu Biblioteki i jej pracowników odebrały: kierownik Zielonej Biblioteki Dorota Dziedzic, zastępca dyrektora Biblioteki Publicznej w dz. Białołęka Katarzyna Suda i zastępczyni burmistrza dzielnicy Białołęka Anna Majchrzak.

  O laureatach nagrody mówi się, że to współcześni „Kierbedziowie” – osoby i instytucje (biblioteki) szczególnie zaangażowane w działalność na rzecz książki i czytelnictwa oraz zasłużone dla rozwoju bibliotekarstwa na Mazowszu.

W laudacji dla naszej biblioteki napisano, że „(…) Zielona to pierwsza placówka warszawska o charakterze ekologicznym. Kompleksowa koncepcja kryjąca się za stworzeniem Zielonej objawia się nie tylko we wspaniałych zadrzewionych wnętrzach placówki, ale także w ofercie Zielonej znajdziemy niezwykłe propozycje, począwszy od uprawy ogródków poprzez warsztaty florystyczne, etnograficzne, czy pszczelarskie, a skończywszy na warsztatach z prawdziwymi żywymi alpakami. Oryginalne ciekawe pomysły są skierowane często do młodzieży, czyli najtrudniejszej dla bibliotekarzy grupy wiekowej czytelników. Zielona w wyjątkowy sposób popularyzuje także wiedze o dzielnicy, organizuje gry terenowe, promując najciekawsze miejsca na Białołęce, czy wycieczki starym autobusem „ogórkiem”.

 Miło nam, że nasza praca i zaangażowanie zostały docenione!  

Dziękujemy Kapitule Nagrody, wszystkim wspaniałym pracownikom „Zielonej”, władzom dzielnicy Białołęka za zaufanie i wsparcie a przede wszystkim naszym wspaniałym Czytelnikom, bez których aktywności i zaangażowania otrzymanie takiego wyróżnienia nie byłoby możliwe.

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się