Mieliśmy przyjemność gościć na Białołęce edukatorkę ekologiczną Panią Sylwię Majcher.
 
Poranne spotkanie pod tytułem „Brzydale i odrzutki – dlaczego warto je polubić?” odbyło się w Nautilusie. Poświęcone było niemarnowaniu jedzenia i ekologii. Zaproszone dzieci z przedszkola Słoneczny Domek wiele już wiedziały na temat ekologii. W bardzo przystępny sposób rozmawialiśmy o kwestiach związanych z racjonalnym wykorzystywaniem zasobów planety i ochronie środowiska. Pani Sylwia zaskoczyła nas opowieściami o pożytecznych dżdżownicach, sposobach na odpady, później dała spróbować dzieciom liście mięty, bazylii i rzodkiewki.
Z wielkim zaciekawieniem dzieci słuchały opowieści ile ciężarówek jedzenia marnuje się w Polsce i na świecie. Poznaliśmy nowe sposoby jak wykorzystywać resztki jedzenia i co to jest kompost. Na koniec Nasz gość przy nas przygotował granolę – było słodko i aromatycznie. Dzieci zapamiętały łatwy przepis na to zdrowe śniadanie. To jednak nie jest trudne! Dołączycie do drużyny ekologów? Pani Sylwia pokazała nam, że ekologia i zero waste naprawdę się opłaca. Bądźmy eko!
 
Po południu w Czytelni Naukowej odbyło się spotkanie dla starszej publiczności. Rozmawialiśmy o diecie dla planety. Czy wiedzieliście, że co sekundę do śmietnika trafia ponad 150 kilogramów jedzenia? Pani Sylwia opowiedziała nam o tym, jak jednostka może działać w ekologiczny sposób – jak nie marnować jedzenia, jak oszczędzać wodę, jak prawidłowo segregować odpady. Spotkanie było bardzo ciekawe i wypełnione konkretną wiedzą, którą możemy praktycznie wykorzystać w naszym życiu.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obu spotkań i polecamy książki Pani Sylwii Majcher do wypożyczania!
Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się