W Nautilusie mieliśmy przyjemność gościć Panią Annę Onichimowską — polską poetkę, prozaika, dramatopisarkę, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych. Przytoczę tylko kilka tytułów z niesamowitego dorobku Pani Anny: „Koniec świata i poziomki”, „Aleksander”, „Dobry potwór nie jest zły”, „Dzień czekolady”, „Piecyk, czapeczka i budyń”, „Listy od Jaśka” — najnowsza książka, napisana pod wpływem listu od czytelnika.

Spotkanie było przepełnione ciepłem, jakie roztoczył nasz gość. Pisarka w zajmujący sposób opowiedziała o sobie i swojej twórczości, ujawniła warsztatowe kulisy zawodu. Każda książka w procesie tworzenia pozostaje dla niej samej tajemnicą. Pozwala bohaterom iść własną drogą, w której czasami pomaga lub przeszkadza. Pani Anna jest zwolenniczką otwartych zakończeń, co z jednej strony inspiruje, z drugiej bywa „pułapką”, bowiem czytelnicy domagają się dalszego ciągu historii.

Pani Anna zechciała przeczytać nam fragment swojej książki „Pan Kluska i żaglowiec”.

Na koniec spotkania Pani Anna zaproponowała konferencję prasową, więc młodzież — klasa III a i III d ze Szkoły nr 344 – miała możliwość zadania pytań. Publiczność była bardzo aktywna i pomysłowa czym ucieszyliśmy Panią Annę. Z pewnością przy takim doświadczeniu nie jest łatwo zaskoczyć pisarkę, więc tym bardziej nam miło, że tak wspaniali młodzi ludzie zaszczycili nas swoją obecnością w bibliotece.

Ponieważ na spotkaniu była możliwość zakupu niektórych tytułów autorki, goście spotkania skorzystali z okazji, aby posiadać książki Pani Anny z osobistymi dedykacjami.

Za tydzień kolejne spotkanie autorskie z Panią Barbarą Supeł, zapraszamy!

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się