Zapraszamy Was na podsumowanie tego, co działo się w listopadzie w Czytelni Naukowej. Środowe poranki to lekcje języka angielskiego dla seniorów – w listopadzie uczyliśmy się poruszać po ulicy, porozumiewać na lotnisku i podczas lotu oraz meldować w hotelu.  

Stałe punkty w Czytelni Naukowej to Poranki  z książką – klub książki dla seniorów, w którym raz w miesiącu spotykamy się, by porozmawiać o wybranej książce. W ostatni wtorek miesiąca z kolei spotyka się Białołęcki Klub Książki – listopadowe spotkanie upłynęło pod znakiem lania wosku, wróżenia i rozmów o najnowszej książce naszej noblistki, Olgi Tokarczuk.

Odbyły się też trzy fantastyczne spotkania. Cykl „Książka na receptę” to spotkania biblioterapeutyczne z psycholożką Magdą Mastalerz. Tym razem rozmawialiśmy o Muminkach, a tytuł spotkania brzmiał: „W świecie Tove Jansson: jak Filifionka uwolniła się od lęku”. Mieliśmy też przyjemność gościć Panią Mariolę Pryzwan z Rafałem Podrazą na spotkaniu „Dwugłos o Irenie Jarockiej”. Opowiedzieli nam o artystce, mogliśmy wysłuchać jej piosenek i fragmentów wywiadów. Na koniec miesiąca spotkaliśmy się z Beatą Michalec, autorką książki „Stefan Starzyński – gospodarz stolicy w latach 1934-1939”. Pani Michalec w bardzo ciekawy sposób przybliżyła nam postać Stefana Starzyńskiego, czasów w jakich żył oraz historię przedwojennej Warszawy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się