Wiosna wokół, koniec roku szkolnego zbliża się niepostrzeżenie a lekcje biblioteczne w Nautilusie coraz ciekawsze, dzieci takie radosne i pełne entuzjazm

Spotykamy się co tydzień z kolejnymi grupami uczniów lub przedszkolaków co piątek o 9 rano.
 
W czasie naszych lekcji dzieci zapoznają się z biblioteką i zasadami korzystania z księgozbiorów oraz bogatej w bajki filmoteki. Przedstawiamy regulamin obowiązujący w Nautilusie. Zwiedzamy kolejne działy i zapraszamy do korzystania z naszych księgozbiorów. Dział popularnonaukowy często budzi dużo emocji zwłaszcza gdy rozmawiamy o dinozaurach, budowie silnika w samochodzie Formuły 1 lub zagadkach przyrodniczych… Jest czas na oglądanie książek, które interesują dzieci danej grupy.
 
Razem czytamy dostosowaną do wieku uczestników literaturę i rozmawiamy o bohaterach książki. Wspólne czytanie razem to nowe spojrzenia, nowe historie i anegdoty. Czasem w trakcie tych rozmów mamy przyjemność poznać świat z perspektywy dziecka. Często zaskakujące zupełnie innymi spostrzeżenia i refleksje. Staramy się trochę czasu poświęcić na zabawę lub rozwijające gry. Czas mija niepostrzeżenie. Dziękujemy za te wspólne chwile.
 
Szczególnie cieszymy się, kiedy dzieci wracają do nas z rodzicami po lekcji bibliotecznej. Rosną nam nowe pokolenia czytelników.
 
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się