Tegoroczne hasło Nocy Bibliotek brzmiało „Absurd nie czytać”. My tego wieczoru w Nautilusie postawiliśmy przede wszystkim na dobrą zabawę. Zaczęliśmy od spotkania z angielskim na wesoło razem ze Szkołą Językową ProfiLingua.

Nasze potrzeby na słodkości zaspokoił warsztat Czekoladowe Love, w czasie którego dzieci zrobiły i udekorowały własną tabliczkę czekolady. Warsztaty czekoladowe oprócz zabawy okazały się doskonałym źródłem wiedzy o produkcji czekolady. Każdy uczestnik mógł dotknąć i poczuć smak ziaren kakaowca, a także wysłuchać krótkiej prezentacji o historii czekolady.

Ale nie było tylko słodko! Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy, kółko i krzyżyk, kalambury, zgadnij co to, gra w pomidora, turniej wiedzy o książkach i wielka loteria! Zabawy z dawnych lat okazały się świetnym sposobem na spędzenie czasu w bibliotece! Niezmiennie nasz kącik z malowaniem buzi i tatuażami cieszył się ogromnym powodzeniem. Na zakończenie firm z Mario i księżniczką Peach zabrał nas w sam środek fantastycznej przygody. Mamy nadzieję, że mieliście kolorowe sny po tak intensywnym wieczorze.

Bardzo dziękujemy za obecność i za to, że spędziliśmy ten wyjątkowy sobotni wieczór razem w bibliotece.