Pisarka, nawiązując do książek Wyspa mojej siostry i O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i Myszach Podpodłogowych, poruszy temat niepełnosprawności i miejsca niepełnosprawnych w społeczności. Czym jest empatia? I jak wpływa na nas niepełnosprawność – trwała lub tymczasowa. Czy można powiedzieć, że jest stanem umysłu? Opowiada także o odmienności, która trzyma nas na dystans. Czy warto sprawdzić, kto jest kim? Czy status społeczny, ciuchy lub odmienne poglądy świadczą o tym, że ktoś jest lepszy lub gorszy? Czy mamy prawo oceniać innych?

– Spotkanie odbędzie się 27 marca o godzinie 9.00.

– Zapraszamy do Nautilusa (Pancera 18). Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu: (22) 6146080.

Katarzyna Ryrych

Z wykształcenia anglistka, z zamiłowania: malarka i pisarka, autorka licznych książek dla dorosłych, młodzieży i drobiazgu, jak pieszczotliwie mówi o dzieciach. Pięciokrotna laureatka Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, w którego V edycji zdobyła także Grand Prix. Jej książki otrzymały m.in.: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Książkę Roku Polskiej Sekcji IBBY, nagrodę Literacka Podróż Hestii, Nagrodę Specjalną Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Dziecko jest najważniejsze (dla Wyspa mojej siostry). Jej książki zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities. Mama dwóch synów, przyjaciółka kotów i psów. Lubi rowerowe wyprawy, dwuosobowe plenery i truskawki ze śmietaną. I książki, które kupuje nałogowo.