Podczas Tygodnia Bibliotek w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr IV odbyły się zajęcia zainspirowane postacią najpopularniejszego czarodzieja wszechczasów – Harrego Pottera.

Na młodych adeptów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart czekały liczne atrakcje.

Tiara Przydziału wyrecytowała swój wiersz i przydzieliła kandydatów do jednego z czterech domów. Ekstremalne quizy i zagadki do rozwiązania to tylko niektóre z zadań, z którymi zmagali się uczestnicy zajęć. Sporo emocji wzbudził także wyścig ze smoczymi jajami. Na koniec odwiedziliśmy słynnego Ollivandera i każdy mógł stworzyć swoją własną, niepowtarzalną różdżkę.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.