Zapraszamy na krótkie podsumowanie grudnia w Czytelni  Naukowej.  1 grudnia odbyło się spotkanie z Katarzyną Bareją, filmoznawczynią, psychoterapeutką i córką Stanisława Barei. Pani Katarzyna Bareja z czułością opowiadała o Tacie. Mogliśmy wysłuchać ciepłych historii, licznych anegdotek, zajrzeć od kuchni w przemysł filmowy tamtych czasów i dowiedzieć się, jak zostały nakręcone niektóre kultowe już sceny. Obejrzeliśmy też fragmenty filmów, w których zagrał sam Stanisław Bareja.

Środowe poranki to lekcje języka angielskiego dla seniorów – poznaliśmy mnóstwo nowych słówek, angielskie łamańce językowe i świąteczne piosenki.

Na Porankach z Książką czyli klubie książki dla seniorów rozmawialiśmy o reportażu Ilony Wiśniewskiej „Białe”. Przenieśliśmy się na zimny Spitsbergen i wspólnie się zastanawialiśmy, czy moglibyśmy tam mieszkać. Białołęcki Klub Książki z kolei obrał inny kierunek – „Tajemniczą wyspę” Julesa Verne’a. Powrót po latach do tej lektury nie był może do końca udany, ale lekkie rozczarowanie lekturą osłodziły nam prezenty, które sprawiliśmy sobie w ramach akcji sekretnego Mikołaja. 

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się