Za nami bardzo poruszające i ciekawe spotkanie w Bibliotece Zielonej! 2 sierpnia — z okazji rocznicy wybuchu powstania warszawskiego — odwiedziła nas Monika Kowaleczko-Szumowska, autorka książki „Fajna ferajna”, w której przywołuje historie powstańczych dzieci. Wszystkie opowieści oparte są o relacje, wspomnienia i listy zgromadzone w archiwach Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnicy spotkania  — uczniowie białołęckich szkół podstawowych — z uwagą słuchali pisarki, która podzieliła się z nimi informacjami i ciekawostkami o tym, jak zbierała materiały i przygotowywała książkę. Z zaciekawieniem chłonęły też też historie poszczególnych dzieci, którym udało się powstanie przeżyć. Co się z nimi działo, jakie były ich losy? Jak włączyły się w walkę z okupantem? Były pytania, były emocje!