W Nautilusie już klimat święta dzieci. Stowarzyszenie „Pracownia etnograficzna”  zorganizowało warsztaty p.t.: Dzień dziecka w Japonii. Na widowni grupa dzieci z Przedszkola Tarchominek.

おはようございます、私の名前は…

Pani Joanna uczyła przedszkolaki kilku zwrotów w tym pięknym, egzotycznym języku. Później dzieci opowiadały z czym nam kojarzy się Japonia: sushi, Toyota, orgiami, manga, kimono i kwitnące wiśnie. Na rozłożonych mapach świata dzieci odnalazły Polskę i Japonię. Wiecie, że Japonia ma 4x mieszkańców więcej od Polski. 13 mln osób mieszka w samym Tokio, stolicy Japonii. Japonia ma prawie 4 tysiące wysp. Wiemy już czemu daniele podobne do naszych jeleni mogą swobodnie chodzić i są pod ochroną, jak wygląda kimono i ile liter zna przeciętny mieszkaniec Japonii – około 3 tysięcy. Następnie dzieci grały w bingo z obrazkami  poznając życie w Japonii.

Poznaliśmy baśń o niezwykłym Karpiu Koi, którą opowiada się z okazji dnia dziecka w Japonii. Na koniec kolorowa praca plastyczna ze wspaniałymi karpiami w formie lampionów. Było wesoło i egzotycznie, efekty na zdjęciach. Zapraszamy do galerii!

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się