Już 15 czerwca rusza Budżet Obywatelski na 2023 rok! W budżecie obywatelskim każdy mieszkaniec Warszawy może zagłosować. Nie trzeba być zameldowanym, ani pełnoletnim. Uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.

Można wybrać do 15 projektów na poziomie dzielnicowym w wybranej dzielnicy oraz do 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim, niezależnie od kosztu realizacji tych projektów. Ważne! Można zagłosować tylko w jednej dowolnie wybranej dzielnicy oraz na poziomie ogólnomiejskim.

W tym roku wśród wszystkich białołęckich projektów znajdują się dwie inicjatywy dotyczące Biblioteki. Są to:

• “Biblioteka łączy! Animacja, zabawa i edukacja kulturalna dla małych i dużych”

• “Zakup książek, e-booków i audiobooków dla białołęckich bibliotek”

Głosowanie na projekty będzie trwało od 15 do 30 czerwca 2022 r. Można zagłosować:

– przez internet na stronie bo.um.warszawa.pl/

– papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania.

Zachęcamy do zapoznania się szczegółowo z białołęckimi projektami. Pamiętajcie, że macie wpływ na wygląd i funkcjonowanie swojej dzielnicy!