Szanowni Czytelnicy! Uprzejmie zawiadamiamy, że w okresie
Czytaj dalejBiałołęcki Klub Książki. Relacja ze spotkania kwietniowego
Kwietniowe spotkanie Białołęckiego Klubu Książki odbyło się w afrykańskim klimacie, a konkretnie nigeryjskim. Chigozie Obioma to autor pochodzenia nigeryjskiego, a jego „Orkiestra bezbronnych” określana jest współczesną „Odyseją” w afrykańskim wydaniu. Bardzo ciekawie było sięgnąć po literaturę z tej części świata – często tego nie robimy. Książka wywołała bardzo gorące dyskusje – część odnosiła się bezpośrednio do fabuły, a część zupełnie nie. To właśnie lubimy w książkach – że powodują rozmowy na najmniej oczekiwane tematy.
Zdania klubowiczów były podzielone – dla części była to opowieść, którą czytało się fantastycznie, która wciągała i była wielką przyjemnością; dla innych była zupełnie nie do przejścia 🙂
A w maju będziemy rozmawiać o książce Michaela Sowy „Tam, gdzie nie pada. Ballada o śląskim Teksasie”.
Inni czytali też:
-
Budżet obywatelski5 czerwca 2026/0 Comments -
Manga w czerwcu w BD IV5 czerwca 2026/ -
Czerwcowa warsztatownia w BDIV3 czerwca 2026/
Najważniejsze informacje
Biblioteczna aplikacja mobilna „e-biblioteka MATEUSZ”
Szanowni Czytelnicy! Działamy, by usprawnić naszą Bibliotekę!
Czytaj dalej