W lutym Białołęcki Klub Książki zebrał się w Czytelni Naukowej, aby porozmawiać o zbiorze opowiadań Matthew Bakera „Odwiedź nas w Ameryce”. O książce przeczytamy tak:

„Obywatele Plainfield w Teksasie zniechęceni tym, w którą stronę zmierza ich kraj, decydują się na secesję. Nie mogło się wydarzyć? Cóż, może jednak tak. Młody mężczyzna oświadcza rodzinie, że zamierza przejść tranzycję… z analogowego ciała do cyfrowego życia. Pewna kobieta porywa własne dziecko z rządowej placówki opiekuńczej, gdzie zgodnie z prawem zmuszona była je oddać. Inny bohater wraca do domu po dokonaniu poważnego przestępstwa, a w ramach kary jego pamięć zostaje całkowicie usunięta.”

Zaintrygowani? My też byliśmy! I chociaż rzadko czytamy opowiadania, a jeszcze rzadziej rzeczy science-fiction, to wyjątkowo nam się podobało! Niektóre osoby były zachwycone – to teksty, które zapadają w pamięć, dają do myślenia, są doskonałe do dyskusji i poruszają naprawdę wiele tematów, z którymi musimy mierzyć się współcześnie. Doceniliśmy też bardzo warstwę językową i talent i autora, i tłumaczki – Elżbiety Janoty.

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się