Drugi miesiąc nauki angielskiego za nami! Na pierwszych lutowych zajęciach skupiliśmy się na naszych domach – jak nazwać poszczególne pomieszczenia po angielsku? Jakie przedmioty znajdują się w kuchni, sypialni czy w salonie? Jak opisać swój dom i opowiedzieć o własnym mieszkaniu? Uczestnicy wyszli z zajęć bardzo zadowoleni i oczywiście z pracą domową – przyklejenia karteczek samoprzylepnych na wszystkie meble w domu z ich angielskimi nazwami.

Na drugich poznawaliśmy angielskie słowa na ubrania, części garderoby, modowe akcesoria… Każdy uczestnik zajęć będzie umiał już opowiedzieć o tym, jaki ma styl i co lubi nosić.

Trzecie zajęcia wypadły w Walentynki – rozmawialiśmy więc o miłości, nie mogło być inaczej! Przeszliśmy od randkowania przez małżeństwo aż po rozstanie. Każdy dostał angielską walentynkę do domu, a na zajęciach uzupełnialiśmy walentynkowe wierszyki i poznawaliśmy historię św. Walentego:) Każda okazja jest dobra do nauki angielskiego.

Na zakończenie lutego rozmawialiśmy o zwierzętach, a jak widzicie na zdjęciu, było całkiem wesoło 🙂 Oprócz poznawania nazw konkretnych zwierzaków, przypomnieliśmy sobie, jakimi przymiotnikami można opisać jakąś rzecz albo postać.

Udostępnij

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości

Kategorie

Najważniejsze informacje

Ostatnie wiadomości​

Kategorie

Zaloguj się