Drodzy Czytelnicy! 13 maja (wtorek) Czytelnia Naukowa nr
Czytaj dalejAngielski dla seniorów w Czytelni – relacja

Drugi miesiąc nauki angielskiego za nami! Na pierwszych lutowych zajęciach skupiliśmy się na naszych domach – jak nazwać poszczególne pomieszczenia po angielsku? Jakie przedmioty znajdują się w kuchni, sypialni czy w salonie? Jak opisać swój dom i opowiedzieć o własnym mieszkaniu? Uczestnicy wyszli z zajęć bardzo zadowoleni i oczywiście z pracą domową – przyklejenia karteczek samoprzylepnych na wszystkie meble w domu z ich angielskimi nazwami.
Na drugich poznawaliśmy angielskie słowa na ubrania, części garderoby, modowe akcesoria… Każdy uczestnik zajęć będzie umiał już opowiedzieć o tym, jaki ma styl i co lubi nosić.
Trzecie zajęcia wypadły w Walentynki – rozmawialiśmy więc o miłości, nie mogło być inaczej! Przeszliśmy od randkowania przez małżeństwo aż po rozstanie. Każdy dostał angielską walentynkę do domu, a na zajęciach uzupełnialiśmy walentynkowe wierszyki i poznawaliśmy historię św. Walentego:) Każda okazja jest dobra do nauki angielskiego.
Na zakończenie lutego rozmawialiśmy o zwierzętach, a jak widzicie na zdjęciu, było całkiem wesoło 🙂 Oprócz poznawania nazw konkretnych zwierzaków, przypomnieliśmy sobie, jakimi przymiotnikami można opisać jakąś rzecz albo postać.
Inni czytali też:
-
Godziny otwarcia bibliotek19 września 2024/0 Comments
-
Tydzień Bibliotek w białołęckiej Bibliotece9 maja 2025/
-
I Festiwal Książki na Białołęce9 maja 2025/
-
Zmiana godzin otwarcia w Czytelni9 maja 2025/
Najważniejsze informacje
Biblioteczna aplikacja mobilna „e-biblioteka MATEUSZ”
Szanowni Czytelnicy! Działamy, by usprawnić naszą Bibliotekę!
Czytaj dalejOstatnie wiadomości
Zmiana godzin otwarcia w Czytelni
Drodzy Czytelnicy! 13 maja (wtorek) Czytelnia Naukowa nr
Czytaj dalejAngielski metodą Helen Doron w Nautilusie
W Nautilusie zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat na
Czytaj dalej