Lubisz rozmawiać o książkach, grach czy serialach? Szukasz osób, z którymi możesz wymienić się wrażeniami na temat lektury? Mamy dla ciebie takie miejsce. Zapraszamy Cię do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki! Pamiętaj, jeśli wolisz być słuchaczem – dla nas nie stanowi to problemu. Możesz przyjść i posłuchać opinii innych i spędzić czas w miłym towarzystwie przy herbacie i ciastku.

Dla kogo jest MDKK?

Zapraszamy wszystkich wielbicieli książek w wieku od 12 do 17 lat.

Kiedy się spotykamy?

Nasze spotkania będą odbywać się raz w miesiącu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nautilus, przy ulicy Pancera 18. Wspólnie ustalimy dzień i godzinę spotkania.

Ile nas będzie?

Nasza grupa może liczyć 10 osób.

Na naszych spotkaniach ma być przede wszystkim miło, ale również…

–  Szanujemy opinie innych klubowiczów.

–  Nie oceniamy gustów czytelniczych..

–  Na pewno nie wszystkie  lektury Wam się spodobają, ale mimo to spróbujmy je przeczytać.

–  Przychodzimy na spotkanie nawet wtedy, kiedy nie udało się nam dokończyć lektury.

–  Każdy jest mile widziany i nieważne, w jakim tempie czyta.

–  Jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki.

Ale skąd dostanę książkę na spotkanie?

Spotkania poświęcone będą innej książce, którą wcześniej dostaniesz w bibliotece. Po spotkaniu każdy klubowicz będzie zobowiązany do oddania przeczytanej pozycji.

Jaką książkę czytamy w październiku?

„As pik” Faridah Abike-Iyimide – spotkanie 20 października o godzinie 17: 00

Organizatorem Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy  pod Patronatem Instytutu Książki. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Opiekunem Klubu jest Magdalena Widejko-Makowska i Elżbieta Otłowska